Müşteri Görüşleri

 • Set Group Holding A.Ş. Sistem Direktörü Bora Bilgin:
  "E-imza kullanımının süreçlerin hızlandırılması ve bürokrasinin azaltılması sayesinde zaman ve işgücü anlamında büyük kazanım sağladığını düşünüyoruz. Aynı zamanda klasik ıslak imza kullanımından daha güvenli bir uygulama yöntemi olduğuna da inanıyoruz. 5070 sayılı yasa ile resmiyet kazanmış olan e-imza kullanımı, firma bünyesindeki iş akışlarımızın hızını ve güvenliğini artırmak için önemli bir fırsat sunuyor. E-imzanın yatırım bedeli ise kazandırdıklarının yanında önemsiz sayılabilecek kadar küçük kalıyor. Sürdürülebilir çevre politikaları açısından sektöründe önderlik yapan Italcementi Group bünyesinde, doğal kaynakların en ekonomik şekilde değerlendirilmesine büyük önem gösteriyoruz. Bu nedenle kağıt kullanımını azaltma imkanı sağlayan tüm fırsatları değerlendirmeye çalışıyoruz. E-imza uygulamasına, bu konuda hizmet veren firmalar arasında en yetkin ve deneyimlisi olduğunu düşündüğümüz E-GÜVEN aracılığıyla geçmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz."
 • Adobe Systems Akdeniz Ülkeleri İş Geliştirme Müdürü Evren Arın:
  "Ülkemizde emeğin korunmasının eser sahipleri için çetin bir konu olduğunu ve özellikle bireysel üreticilerin bu konuda daha fazla mağduriyet yaşadığını biliyoruz. Adobe Acrobat ile E-GÜVEN e-imza hizmetlerini bir araya getirerek, kreatif profesyonellerin eserlerini kolayca ve güvenle paylaşabilmelerini sağlayan bir çözüm sunmayı hedefliyoruz. Bu işbirliğini aynı zamanda ülkemizde e-imza kullanımının yaygınlaşmasında bir dönüm noktası olarak da görüyoruz. Mevcut e-imza uygulamaları genellikle projeye özel geliştirilip kapalı formatlar ile çalışırken, bizim sunduğumuz çözüm Adobe Acrobat ile ISO PDF doküman formatının gücünden, kullanım kolaylığından ve evrensel yaygınlığından destek alıyor." E-GÜVEN ve Adobe Systems arasında gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde, Adobe Acrobat ile E-GÜVEN sertifika ve zaman damgası hizmetleri, özel fırsatlar eşliğinde sunuluyor
 • UND Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Dinçşahin:
  "Günümüzde elektronik iş yapma ortamı hızla yaygınlaşıyor. E-imza da bunun bir uzantısı. Zaman tasarrufu ve bürokrasinin azaltılması açısından büyük avantaj sağlayan bu sistem, devletin değişik kademelerinde kullanılmaya başlandı. Aynı sistem Avrupa Birliği ülkelerinde ise birkaç yıldır uygulanıyordu. Uygulama, şimdi kanat ülkelerde de hayata geçirildi. Yeni sistem işlemlere hız kazandırdığı gibi uluslararası denetimi de kolaylaştırıyor. Bu da taşımacılar açısından iş süreçlerinin daha verimli hale geleceğini gösteriyor. Üyelerimizin yeni oluşmakta olan uluslararası sisteme uyum sağlamalarına yardımcı olmak istiyoruz. Ayrıca onların zaman ve para kaybı yaşamalarını önlemeyi de hedefliyoruz. Bu nedenle e-imza konusunda yetkin bir kuruluş olan E-GÜVEN ile işbirliğine gittik."
 • Philip Morris Finans, Bilgi Sistemleri ve İdari İşler Direktörü Taner Kerman:
  "E-Güven firması, Türkiye'nin önde gelen bankaları ve şirketimizin işbirliği sonucu hayata geçirilen, elektronik imza uygulaması Türkiye'de alanında bir ilk oldu. "Kağıtsız muhasebe" çalışmalarımızın ilk adımını oluşturan elektronik imza, iş süreçlerimizde hız, güvenlik ve verimliliği arttırırken imza yetkililerinin ofise bağımlı olma kısıtını da ortadan kaldırdı."
 • Bursa Gümrük Müşavirleri Derneği (BUGÜMDER) Başkan Vekili Suat Yücelen:
  "E-imza uygulaması, hukuki ve mali açılardan ağır sorumluluk getiren bir görevin hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Bu nedenle Gümrük Müşavirleri için e-imza büyük önem taşıyor. Türkiye'nin içinde bulunduğu e-devlet dönüşüm sürecine paralel olarak başlatılan bu projenin, gümrük işlemlerinin verimliliğini artıracağına inanıyoruz."
 • ÜNİPA A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Ali Bayraktar:
  "Ülkemizde otuzdan fazla üniversiteye hizmet vermekte olan şirketimiz, son derece etkili iş ortaklarına ve referanslara sahip olan, elektronik sertifika altyapısı güçlü, zengin donanım ve yazılım çözümleri sunan E-GÜVEN ile elektronik imza konusunda işbirliği yapmaktadır. Bu işbirliği neticesinde üniversite vizyonumuza paralel olarak sayısal kampus ile e-kart ve elektronik ve mobil elektronik imza uygulamaları hayata geçecektir."